Ile kosztuje wywołanie zdjęcia przez internet?

Wszystko o kosztach i cenach wywołania zdjęć online

Opublikowane przez odbitka.net

Jak wskazują analizy rynku, ceny wywołania zdjęć przez internet są dużo niższe niż w laboratoriach naziemnych lub u fotografów.

Jeśli chcą Państwo poznać średnie oraz najniższe ceny odbitek na rynku oraz dowiedzieć się jak znaleźć dobre laboratorium fotograficzne oferujące tanie odbitki cyfrowe, które nie odbiegają jakością od zdjęć wywołanych u fotografa, to ten wpis jest właśnie dla Państwa. W dalszej części artykułu odpowiemy na pytania:

 • od czego zależy cena odbitki cyfrowej
 • dlaczego wywoływanie zdjęć przez internet jest tańsze niż u fotografa
 • gdzie znaleźć niezależny ranking laboratoriów fotograficznych ze względu na ceny i jakość oferowanych usług
 • jakie są średnie ceny wywołania zdjeć online
 • gdzie kupić najtańsze odbitki na rynku i czy warto

Chcesz wywołać zdjęcia przez internet? Wybierz laboriatorium nr 1 w rankingu fotoindex.pl

Kliknij i sprawdź ceny >>

Od czego zależy cena odbitki cyfrowej?

Przede wszystkim od formatu zdjęć i rodzaju papieru fotograficznego. Przy wywoływaniu zdjęć przez internet należy też doliczyć koszty przesyłki, które wahają się od 5 do 20 zł.

Najtańsze są odbitki 9x13 cm, nieco droższe 10x15, natomiast najdroższe są zdjęcia w formacie 25x38 cm. Cena rośnie wraz ze wzrostem rozmiaru zdjęcia.

Cena zależy również od ilości wywołanych zdjęć. Powyżej 100 sztuk bardzo często cena jest niższa. Kolejne rabaty możemy uzyskać wywołując więcej niż 500 zdjęć. Kupując powyżej 1000 odbitek cena może być niższa nawet o 3-4 grosze za sztukę.

Warto więc przygotować większą ilość zdjęć do wywołania. Oszczędzimy wtedy sporo na kosztach przesyłki, jak i otrzymamy korzystny rabat za ilość zdjęć.

W większości polskich laboratoriów fotograficznych mają Państwo do wyboru dwa rodzaje papieru fotograficznego:

 • Fuji Crystal Archive
 • Kodak Endura
Zdjęcia na papierze Fuji Crystal Archive są tańsze niż na papierze Kodak Endura.

Dlaczego wywołanie zdjęć przez internet jest tańsze od wywołania zdjęć w punkcie stacjonarnym?

Przede wszystkim dlatego, że w internecie panuje spora konkurencja na rynku usług wywoływania zdjęć. W przeciwieństwie do fotolabów lokalnych, gdzie często nie ma wielkiej konkurencji, a klienci wracają z przyzwyczajenia, w internecie cięzko wybić się ponad konkurencję.

Najprostszym sposobem jest więc walka ceną. Generalnie jest to korzystne dla Państwa, bo prowadzi do niższych cen przy zamawianiu zdjęć przez internet.

Ceny wywołania zdjęć online zaczynają się nawet od 17 gr za sztukę. Dlatego właśnie:

tanie wywoływanie zdjęć = wywoływanie zdjęć przez internet

Jednak zawsze warto postawić pytanie, czy warto zwracać uwagę tylko na cenę?

Pamiętajmy, że jak to w życiu bywa, najtańsze nie zawsze jest najlepsze! W następnym akapicie pokażemy Państwu jak znaleźć fotolab oferujący tanie odbitki wysokiej jakości.

Ranking laboratoriów fotograficznych ze względu na cenę i jakość usług

Jeśli zależy Państwu na znalezieniu laboratorium, które wywołuje zdjęcia tanio, ale jakość usług jest na najwyższym poziomie, to warto poznać rankingi labów fotograficznych.

Bardzo dobry i co najważniejsze niezależny ranking laboratorów znajdą Państwo na stronie fotoindex.pl.

Fotoindex Ranking labów wywołujących odbitki cyfrowe online.

Na stronie fotoindex.pl mogą Państwo sprawdzić jakość usług oferowanych przez najpopularniejsze Polskie fotolaby. Rankingi tworzone są na podstawie opinii i ocen osób, które skorzystały już z usług wywoływania zdjęć.

TUTAJ mogą Państwo porównać ceny wywołania odbitek cyfrowych w różnych formatach i pakietach (cena za 100, 300 i 500 zdjęć).

Inne sposoby sprawdzania jakości usług oferowanych przez internetowe fotolaboratoria:

 • sprawdzenie opinii i ocen na Allegro (tylko gdy laboratorium oferuje tam swoje usługi)
 • sprawdzenie opinii na serwisach z opiniami (np. Opineo.pl)
 • sprawdzenie opinii o laboratorium na forach intetnetowych

Jeśli w swoich wyborach nie kierują się Państwo tylko ceną, to naprawdę warto poznać opinie o internetowych fotolabach. Szczególnie, gdy chcą Państwo wywołać swoje zdjęcia przez internet po raz pierwszy.

Średnie ceny wywołania odbitek online

Według rankingu fotoindex.pl cena odbitki 10x15 (przy zakupie powyżej 100 sztuk) waha się od 26 do 80 gr. Odzwierciedla to bardzo dobrze sytuację na rynku fotousług.

Średnia cena odbitki to 49 gr, przy czym największa liczba (aż 6) laboratoriów oferuje odbitki w cenie 45 gr za sztukę.

Na Allegro (przy pakietach powyżej 100 sztuk) ceny zdjęć 10 na 15 cm wahają się od 17 do 40 gr.

Przykładowo, jeśli mają Państwo 1000 zdjęć do wywołania w formacie 10x15 na papierze Kodak Endura, to w naszym laboratorium odbitka.net zapłacą Państwo 320 zł (32 gr za sztukę). Natomiast za wywołanie 1000 zdjęć na papierze Fuji Crystal Archive zapłacą Państwo tylko 250 zł (25 gr za sztukę).

Chcesz wywołać zdjęcia tanio i szybko? Wybierz laboriatorium fotograficzne nr 1 w rankingu fotoindex.pl

Kliknij i wywołaj swoje zdjęcia online >>

Gdzie kupić najtańsze odbitki cyfrowe online i czy warto?

Jak pisaliśmy wcześniej ceny odbitek 10x15 na papierze Fuji Crystal Archive rozpoczynają się od 16-17 gr za sztukę. Czy warto więc zapłacić np. 25 gr za odbitkę i czym różnią się odbitki za 17 gr od tych za 25 gr?

Różnic jest conajmniej kilka, oto cechy charakterystyczne dla odbitek za 17 gr:

 • w przypadku odbitek za 17 gr kadrowanie odbywa się w sposób automatyczny lub klient kadruje zdjęcia samodzielnie. Automatyczne kadrowanie polega na "wycięciu" brzegów zdjęcia i pozostawianie jego centralnej części. Może się zdarzyć, że zostaną ucięte ważne elementy znajdujące się na brzegach zdjęcia (np. głowa).
 • korekta kolorystyczna (autokorekta) jest usługą dodatkowo płatną, często kilkanaśie groszy za zdjęcie
 • laboratoria oferujące odbitki za 17 gr robią to "po kosztach", więc często zawyżają koszty przesyłki nawet o kilkadziesiąt procent
 • w celu przesłania zdjęć do fotolabu często wymagane jest pobranie i instalacja specjalnego programu, ponadto jednorazowo można przesłać ograniczoną liczbę zdjęć (np. max 200 odbitek)

Co zatem zyskujemy kupując odbitki np. za 25 gr:

 • ręczne kadrowanie zdjęć przez doświadczonego laboranta (gratis)
 • korekta kolorystyczna (autokorekta) wliczona w cenę (gratis)
 • minimalne koszty przesyłki
 • możliwość przesłania zamówienia online, bezpośrednio przez stronę www, bez instalacji programów, bez limitów itp.

Z naszych analiz wynika, że najtańsze odbitki zdjęć online znajdą Państwo na Allegro. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce google.pl hasło "wywoływanie zdjęć Allegro".

wywoływanie zdjęć Allegro

Następnie klikamy jedną z wybranych pozycji z listy wyników wyszukiwana:

wywoływanie zdjęć Allegro wyniki wyszukiwania google Wyszukiwanie ofert wywołania zdjęć na Allegro w wyszukiwarce Google.pl.

Inny sposób polega na wejściu bezpośrednio na stronę główną Allegro:

Allegro Strona startowa Allegro - zaczynamy szukanie ofert.

W wyszukiwarce w centralnej części na górze strony wpisujemy np. hasło "tanie odbitki" lub "wywoływanie zdjęć". Jeśli chcą Państwo wywołać konkretną liczbę zdjęć w konkretnym formacie, to warto wpisać jedno z haseł:

 • "tanie odbitki 15x21 100 szt"
 • "tanie odbitki 13x18 500 szt"
 • "wywoływanie zdjęć 10x15 1000 szt"
 • "wywoływanie zdjęć 13x18 200 szt"

Allegro Wpisujemy np. "odbitki 10x15 250".

Na Allegro możemy sorotować oferty pod względem interesującego nas parametru, np. ceny, popularności czy czasu do końca.

Oprócz ceny warto zwrócić uwagę na komentarze i oceny labów wywołujących zdjęcia na Allegro. W tym celu po wybraniu i otwarciu interesującej nas aukcji, klikamy w napis "Sprzedający (nazwa firmy)" , który znajduje się zaraz pod przyciskiem "Kup teraz"

jak sprawdzić komentarze na Allegro Klikamy w napis "Sprzedający ..." (nazwa firmy).

komentarze na Allegro 1

Podsumowanie

Osoby, które szukają możliwości wywołania zdjęć online najtaniej jak to możliwe, bez względu na jakość odbitek i nie przeszkadza im automatyczne kadrowanie zdjęć (lub samodzielne kadrowanie), powinny szukać ofert na Allegro.

Ci z Państwa, dla których cena jest ważna, ale ważniejsza jest jakość, powinni szukać dobrych i sprawdzonych fotolabów. Wystarczy w tym celu wykorzystać informacje znajdujące się w internecie, a szczególnie w rankingach i porównywarkach.

Możemy Państwa zapewnić, że nasze laboratorium odbitka.net jest jednym z tych labów, które oprócz niskiej ceny oferuje również wysoką jakość odbitek. Potwierdzają to nasi klienci. Na koniec cytat dnia:

Wykorzystaj potęgę internetu i nie kupuj kota w worku :-)